Teoria ograniczeń

Photo By Microsoft Edge

W zasadzie pracując w każdej branży dobrze jest znać teorię ograniczeń. Młodzi pracownicy zwykle jej nie znają, ponieważ jeszcze nie mieli do czynienia z procesem produkcji, zarządzania czy zwyczajnie jeszcze nigdy nigdzie nie pracowali. Jest to istotne, ponieważ szybkie przeszkolenie początkujących pracowników może sprawić, że niepozorny młody menadżer szybko zacznie się rozwijać i jego kompetencje nie będą aż tak rażąco odbiegać od umiejętności starszych menadżerów czy kierowników. Zatem warto jest inwestować w szkolenia i kursy dla młodych pracowników Twojej firmy.


Szkolenia zarządzania zespołem dla młodego menadżera
Zarządzanie zarówno zespołem, jak i produkcją czy procesem wymaga znajomości teorii ograniczeń. Chodzi o nic innego jak o to, aby osoba podejmujące ważne decyzje w firmie wiedziała, że nie wszystko da się zrealizować, że jesteśmy ograniczeni nie tylko przez czas i pieniądze, ale także przez moce przerobowe, jakimi dysponuje dana firma czy fabryka. Znajomość tej teorii sprawi, że ani maszyny ani ludzie nie będą przeładowani przez zbyt szybkie tempo pracy czy produkcji. Ważne więc, abyś zainwestował w szkolenie dla swoich młodych kierowników, gdyż w przeciwnym razie mogą oni doprowadzić do właśnie takiego przeładowania, które później ma swoje konsekwencje w spowolnieniu produkcji, czyli w wytworzeniu strat finansowych.

Szkolenie przywództwo i jego rola w procesie produkcyjnym
Młody brygadzista może mieć do czynienia z trudnymi sytuacjami społecznymi, dlatego warto go do tego przygotować. Dobrze aby wiedział on, kiedy pracownik naprawdę choruje, a kiedy tylko symuluje chorobę, aby odpocząć i nie tracić przy tym dni urlopowych. Jest to istotne, ponieważ oskarżenie kogoś o coś takiego, kiedy tak naprawdę tego nie robi również nie powinno mieć miejsca. Brygadzista musi umieć rozmawiać z ludźmi nie tracąc przy tym swojego autorytetu i wizerunku lidera wśród innych pracowników, zatem zadbaj o to aby posiadał on również potrzebne do pracy kompetencje miękkie, których też można się nauczyć.